marzec 5, 2024
Auta Sportowe Filmy Super Samochody Tuning

Weber Sportcar F1

weber-sportcar-f1.jpg

Weber Sportcar F1 – Auto wyjechało z garażów Weber Sportcar, firmy nie znanej szerszemu gronu fanów motoryzacji.

Ten dwumiejscowy, ważący zaledwie 1100 kg bolid został uzbrojony w 900- konny silnik V8 o pojemności, bagatela 7 litrów! Jednostka ta pochodzi z Corvetty i rozpędza Weber Sportcar F1 do prędkości 420 km/h. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pomocą sześciobiegowej, półautomatycznej skrzyni biegów.

Sekret tak niskiej masy tkwi w materiale, który zastosowano do budowy karoserii. Jest ona wykonana całkowicie z karbonu i osadzona na ramie ze stopu aluminium.

Twórcy Bugatti Veyron i SSC Ultimate Aero powinni powoli zacząć ulepszać swoje dzieła, ponieważ ten samochód bezpardonowo wkracza na ich terytorium.

Weber Sportcar F1 oprócz porażającej prędkości maksymalnej charakteryzuje się także niezłym przyspieszeniem. Po 2,5 sekundy na prędkościomierzu zobaczymy liczbę 100, druga „setka” pojawi się po 6,6 sekundy, kolejne 10 sekund poczekamy na osiągnięcie 300 km/h.

Pełna banków Szwajcaria jest idealnym miejscem by stworzyć taki samochód. Został on wyceniony (po przeliczeniu) na około 4 mln złotych (bez podatków).


2008 Weber Sportscar – FASTEST STREET LEGAL CAR

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły