lipiec 20, 2024
Aktualności Ciekawostki

Zachowaj bezpieczeństwo: chemia samochodowa i dzieci

Mycie auta w myjni szczotkowej

Większość z nas ma samochody, o które dba. Część ma też dzieci, o których dobro się troszczy. Maluchy niekiedy uczestniczą w naszych codziennych zajęciach. Nietrudno sobie wyobrazić, że towarzyszą nam w czasie sobotniego mycia auta. Czy jednak chemia samochodowa jest na tyle bezpieczna, by używać jej przy dzieciach?

W domu czy w myjni?

Niektórzy wybierają profesjonalne myjnie samochodowe, inni decydują się na korzystanie z miejsc samoobsługowych. To oczywiście kwestia czasu i dostępności tych miejsc. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się mycie pojazdu z zewnątrz i czyszczenie jego wnętrza na własną rękę, przy użyciu profesjonalnych środków i preparatów.

Bogaty wybór produktów z zakresu chemii samochodowej daje szerokie możliwości kompleksowego dbania o samochód. Obok preparatów
uniwersalnych dostępne są liczne środki przeznaczone do poszczególnych elementów auta, na przykład tapicerki, szyb, kół itd. Należy zaznaczyć, że domowa myjnia samochodowa może okazać się atrakcją dla dzieci, które z reguły chętnie oferują swoją pomoc i angażują się w pracę. Czy chemia samochodowa może być dla nich szkodliwa, czy możemy pozwalać na kontakt milusińskich z kosmetykami samochodowymi?
Mycie samochodu w myjni bezdotykowej

Złote zasady mycia samochodu a chemia samochodowa

By we własnym zakresie umyć nasz pojazd niezbędne będą: woda, szczotka oraz garść kosmetyków samochodowych. Podkreślenia wymaga fakt, że nie wolno zastępować profesjonalnej chemii samochodowej preparatami przeznaczonymi do innych celów, na przykład płynem do mycia naczyń czy środkiem do czyszczenia łazienki. Taki błąd można przypłacić uszkodzeniem lakieru samochodowego.

Bezwzględnie musimy zaopatrzyć się w samochodowy szampon, przydadzą się także rękawice z mikrofibry, a także myjka ciśnieniowa lub zwykły wąż z wodą. Woskiem zakończymy proces mycia. Woskowanie może być jednak poprzedzone bardziej szczegółowymi zabiegami, które należy dostosować do aktualnych potrzeb naszego wozu.

Zadbane wnętrze luksusowego samochodu

Jeżeli chodzi o wnętrze auta to można skorzystać z preparatów uniwersalnych lub przeznaczonych do konkretnych elementów. Przykładem może być hurtownia chemii samochodowej Kenochem, która proponuje swoim Klientom produkty najwyższej jakości na przykład środki do tapicerki czy preparaty do plastiku i kokpitu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Warto pamiętać, że mycie samochodu w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone grozi karą.

Chemia samochodowa a dzieci

Gdzie w czasie mycia auta znaleźć miejsce dla maluchów? Angażowanie dzieci we wszelkie prace, które są w stanie wykonać, to element jak najbardziej pożądany i wskazany w procesie wychowania. Warto jednak zawsze zwracać uwagę na to, z jakimi środkami dzieci miałyby mieć do czynienia. Bezwarunkowo zawsze trzeba czytać etykietę. Oczywiście część preparatów przeznaczonych do czyszczenia aut jest bezpieczna – nie zawierają substancji żrących i są przyjazne dla środowiska.

Jednak jest również chemia samochodowa, której etykieta informuje o działaniu drażniącym lub szkodliwym (takie działanie jest w wielu przypadkach niezbędne, by pozbyć się poważnych i silnych zabrudzeń). Te produkty należy zdecydowanie trzymać z dala od dzieci i przede wszystkim zawsze zachowywać szczególną ostrożność podczas ich stosowania. Z instrukcją użytkowania chemii samochodowej należy zapoznawać się przed każdym jej zastosowaniem.

Wykażmy rozwagę, obchodząc się z chemią samochodową i nie rezygnujmy z czasu, który możemy spędzić z naszymi maluchami. To może być i dla nas, i dla nich fajna zabawa.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Świetny artykuł, dzięki za pomoc teraz będę już wiedział jak prawidłowo umyć samochód i gdzie. Już nie mogę się doczekać następnych wpisów. Pozdrawiam 🙂

Komentarz są wyłączone.