Nowa Toyota Supra na 40-lecie modelu

supra

Nowa Toyota Supra prawdopodobnie zadebiutuje na rynku w 2018 roku. Jeszcze w tym roku podczas Tokio Auto Show ma być zaprezentowana nowa Toyota Supra. Pod maską znajdzie się napęd hybrydowy 4×4 z superkondensatorem oraz silnikiem turbo od BMW. 

Pierwszą zapowiedzią nowej sportowej Toyoty była Toyota FT-1 Concept. Następca Supry powstaje we współpracy z BMW. Pod maskę Supry i następcy Z4, trafi turbodoładowany, 6-cylindrowy silnik rzędowy od BMW. 

Nowa Toyota Supra na 40-lecie modelu

Jego dopełnieniem będzie hybrydowy napęd 4×4 o wyścigowej genezie. Wskazuje na to chociażby zapowiedź użycia superkondensatorów, które ładują się w kilka sekund, zapewniając świetne przyspieszenie. Toyota przetestowała to rozwiązanie w bolidzie TS040 Hybrid, który w 2014 roku wywalczył dla japońskiej marki mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych FIA. Wyścigowa hybryda łączyła 500 KM mocy silnika benzynowego z około 500 KM dostarczanymi przez silniki elektryczne. W ramach współpracy z BMW Toyota udostępni swoją wyczynową technologię hybrydową niemieckiemu producentowi.

Produkcja ostatniej czwartej generacji Toyoty Supry zakończyła się w 2002 roku. Jeśli nowa generacja trafi do salonów w 2018 roku, zbiegnie się to z 40-leciem modelu. Auto będzie konkurencją dla Honda NSX.

2 komentarze

  1. Supra to zdecydowanie legenda, ale pytanie, czy „dorówna” swojej poprzednicce, bo ta była przecież wyjątkowo udana i do dziś stanowi powszechny obiekt pożądania.

Comments are closed.