Aktualności Marki Toyota

Nowa Toyota Supra na 40-lecie modelu

supra

Nowa Toyota Supra zadebiutuje na targach w Genewie już w Marcu 2018 roku. Pod maską znajdzie się napęd hybrydowy 4×4 z superkondensatorem oraz silnikiem turbo od BMW. 

Wyciekło nowe zdjęcie – Toyota Supra 2018

Pierwszą zapowiedzią nowej sportowej Toyoty Supry była Toyota FT-1 Concept. Następca Toyota Supra powstaje we współpracy z BMW. Pod maskę nowej Toyoty Supry i następcy Z4, trafi turbodoładowany, 6-cylindrowy silnik rzędowy od BMW. 

Nowa Toyota Supra na 40-lecie modelu

Jego dopełnieniem będzie hybrydowy napęd 4×4 o wyścigowej genezie. Wskazuje na to chociażby zapowiedź użycia superkondensatorów, które ładują się w kilka sekund, zapewniając świetne przyspieszenie. Toyota przetestowała to rozwiązanie w bolidzie TS040 Hybrid, który w 2014 roku wywalczył dla japońskiej marki mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych FIA. Wyścigowa hybryda łączyła 500 KM mocy silnika benzynowego z około 500 KM dostarczanymi przez silniki elektryczne. W ramach współpracy z BMW Toyota udostępni swoją wyczynową technologię hybrydową niemieckiemu producentowi.

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Produkcja ostatniej czwartej generacji Toyoty Supry zakończyła się w 2002 roku. Jeśli nowa generacja trafi do salonów w 2018 roku, zbiegnie się to z 40-leciem modelu. Auto będzie konkurencją dla Honda NSX.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Supra to zdecydowanie legenda, ale pytanie, czy „dorówna” swojej poprzednicce, bo ta była przecież wyjątkowo udana i do dziś stanowi powszechny obiekt pożądania.

Komentarz są wyłączone.