czerwiec 24, 2024
Ciekawostki

7 zasad o których warto pamiętać podczas wynajmu auta

Skoda-Octavia-Combi

Wynajem samochodu – co trzeba wiedzieć czyli 7 najważniejszych elementów w procesie wypożyczalnia samochodu.

Wielu z nas staje przed potrzebą wynajmu samochodu po raz pierwszy w swoim życiu. W związku z tym jest kilka podstawowych zasad oraz elementów na które należy w szczególności zwrócić uwagę . Postaramy się przybliżyć 7 punktach te elementy których należy się skupić przy wynajmie samochodu.

1.    Cena – upewnij się ze podana cena jest ceną końcową (brutto) i brak jest jakichkolwiek dodatkowe opłaty czy kosztów. Rynek wypożyczalni to wiele firm oferujących wynajem i podejście marketingowe w celu podania „uczciwie” ceny nie uwzględnia wielu dodatkowych opłat. Dlatego warto się upewnić, że do ceny końcowej nie trzeba doliczyć jeszcze coś extra. Najlepszą opcję jest otrzymanie w e-mailu potwierdzenia rezerwacji z wyszczególnieniem całości kosztów wynajmu.

2.    Koniecznie należy przeczytać regulamin. Jeśli nie ma go na stronie należy poprosić wypożyczalnię o przesłanie drogą mailową warunków wynajmu wraz z potwierdzeniem wynajmu.

3.    W razie rezerwacji samochodu z lotniska konieczne jest podanie numeru lotu którym Najemca przylatuje. Jest to ważne ze względu na opóźnienia lub inne elementy które mogą wpłynąć na to, że auto nie będzie „na nas czekało”. Co w razie nie znalezienia biura wypożyczalni samochodów na lotnisku? Należy mieć zawsze ze sobą numer kontaktowy do wypożyczalni otrzymany w momencie rezerwacji. Należy zadzwonić i dowiedzieć się gdzie należy się udać w celu odbioru samochodu.

skoda_octavia_katowice_285

4.    Zawsze należy sprawdź dokładnie wysokość kaucji i sposoby jej płatności oraz dowiedz się dokładnie jak działa i w jakich wypadkach kaucja jest zabierana
•    w większości przypadków jest możliwe zapłacenie kaucji gotówką
•    lub preautoryzacja środków na karcie kredytowej.

5.    UDZIAŁ WŁASNY W SZKODZIE. W razie uszkodzenia samochodu Najemca jest zobowiązany do częściowego pokrycia kosztu obsługi uszkodzenia. Nazywa się to udziałem własnym w szkodzie. Przeważnie są to kwoty od 500 do 2000 zł w zależności od klasy samochodu.

6.    PEŁNE UBEZPIECZENIE czyli zniesienie udziału własnego w szkodzie. W większości przypadków działa w ten sposób, że w razie szkody powstałej na samochodzie w trakcie wynajmu całą odpowiedzialność przejmuje na siebie wypożyczalnia i Najemca nie ponosi żadnych kosztów usunięcia powstałej szkody.

7.    I co najważniejsze wynajem jest usługą coraz bardziej powszechną więc nie ma się czego bać tylko rozsądnie podejść do tematu i szerokiej drogi.

Wybieraj tylko sprawdzone i najlepsze wypożyczalnie samochodów – zobacz RentCar.pl.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. testujez says:

    Dokładnie sprawdzić stan zewnętrzny auta, najlepiej zrobić fotki z każdej strony.

Komentarz są wyłączone.