czerwiec 6, 2023

Audi RS6 Clubsport – MTM (vel Motoren Technik Mayer) opracowało jeszcze mocniejszą wersję Audi RS6. RS6 Clubsport, bo tak nazywa się to cudo, dysponuje mocą 730 KM.

Dostrzegając w lusterku pędzące niemiecką autostradą MTM RS6 Clubsport, przez krótką chwilę zwrócimy uwagę na nowy spojler zderzakowy i pomarańczowo-białe nadwozie z motywem szarej szachownicy. Kiedy zaś będziemy wyprzedzani, naszym oczom ukażą się czarne, 21-calowe felgi z oponami Michelin Pilot Sport PS2. Po zakończonym manewrze spójrzcie na cztery końcówki układu wydechowego otoczone karbonowym dyfuzorem.

Jeśli będzie wam dane zajrzeć do środka, odnajdziecie w nim klatkę bezpieczeństwa i kubełkowe fotele Recaro z sześciopunktowymi pasami.

Niemiecką, rajską drogę przywołałem nie bez przyczyny. Tylko tam, nie łamiąc przepisów, będziemy mogli poczuć na własnej skórze moc 730 KM i 785 Nm momentu obrotowego, generowanego przez podwójnie turbodoładowaną jednostkę V10 o pojemności pięciu litrów. W zależności od rodzaju opon, prędkość maksymalna wynosi 279, 290, 310 lub 340 km/h.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Piotr Sieniawski says:

    Oprócz dwukolorowego nadwozia i szachownicy, jest nieźle (jak na sedana). Mam nadzieję, że powstanie wersja Avant Clubsport, a wtedy… będzie się działo 🙂

Komentarz są wyłączone.