grudzień 6, 2023
Aktualności Audi Auta Sportowe Marki

Audi TT RS

Audi TT RS

Audi TT RS – samochód dostępny będzie w oby dwóch wersjach nadwoziowych – Coupe i Roadster. Stylistycznie nowa odmiana oparta jest na modelu TT S. Pojawił się jednak zmieniony zderzak przedni z większymi wlotami powietrza, charakterystyczny dyfuzor w tylnym zderzaku, spoiler na klapie bagażnika i nowe felgi. Wewnątrz znajdziemy natomiast wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą oraz sportowe fotele.

Nawiązując do modelu Quattro z roku 1980, Audi umieściło pod maską silnik oparty o konstrukcję 5-cylindrową. Silnik turbo o pojemności 2,5 litra rozwija 340 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-stopniowej przekładni manualnej. Osiągi? Jedynie 5 sekund do pierwszej „setki” i aż 250 km/h prędkości maksymalnej.

Inżynierowie z Ingolstadt zamontowali również nowy układ hamulcowy, ulepszone zawieszenie oraz szereg elektronicznych „pomocników” poprawiających trakcję. Auto pojawi się w europejskich salonach Audi już w drugim kwartale bieżącego roku.

audi-tt-rs2

audi-tt-rs3

audi-tt-rs4

audi-tt-rs5

Audi TT RS filmy video:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły