czerwiec 24, 2024

peugeot-rcz-r-bimota-08-1

Peugeot RCZ R Bimota został stworzony przez oddział Peugeot Sport i jak informuje producent jest pierwszym drogowym samochodem tej marki, którego prędkość musiano ograniczyć elektronicznie do 250 kilometrów na godzinę.

Moc silnika o pojemności 1.6 litra wspomaganego turbosprężarką podniesiono aż do 304 koni mechanicznych. Spojler Peugeot RCZ jest teraz w stałym położeniu.

Z tyłu usunięto kanapę i zamontowano schowek na kaski. Zawieszenie obniżono o 10 milimetrów. Dla chętnych kierowców chcących uwiecznić swoje wyczyny, będzie można to zrobić przy pomocy dołączonych do samochodu kamer GoPro. Bimota ma tylko symboliczny udział w tym projekcie, który ogranicza się do pomalowania samochodu w barwy legendarnego producenta motocykli. Ale dzięki temu nadaje to autu wyścigowego charakteru.

 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Troszkę z Porsche troszkę z New Beetle i mamy PEUGEOT RCZ R BIMOTA. Na moje oko to projektanci się nie wysilili za bardzo.

Komentarz są wyłączone.