Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Chevrolet Filmy Targi

Chevrolet Camaro Convertible oficjalnie

Chevrolet Camaro Convertible – Nie patrzcie na mnie w ten sposób. To nieprawda, że moje utyskiwania skłoniły Chevroleta do publikacji oficjalnych informacji, zdjęć oraz filmów w sprawie Camaro Convertible.

Przechodząc do meritum. Aby stworzyć odkrytą wersję nie wystarczy pozbawić coupe dachu. Trzeba również usztywnić strukturę pojazdu. W tym celu w słupkach A znalazły się hydroformowane rury, dodatkowe wzmocnienia ramy szyby czołowej oraz szereg usprawnień podwozia. Producent chwali się, że wyniki badań sztywności skrętnej Camaro są lepsze niż BMW 3 Cabrio.
Poza tym zmianie uległo umiejscowienie anteny radiowej oraz zamka pokrywy bagażnika. Wszystko to jednak nieważne, gdy po dwudziestu sekundach elektrycznej operacji, czarny lub beżowy miękki dach z gracją wyląduje w specjalnym schowku za tylnymi fotelami.

Na liście jednostek napędowych znajdą się dwa agregaty znane z Coupe: 3.6 V6 (312 KM) i 6.2 V8 (426 KM).

Gdy Chevrolet Camaro Convertible pojawi się w amerykańskiej sieci dilerskiej (luty 2011), na szybie znajdziemy etykietę z ceną około 30,000$.


Galeria Live:

Wideo 1:

Wideo 2:

Wideo 3:

[Źródło: Carscoop.blogspot.com] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły