grudzień 2, 2023
Aktualności Auta Sportowe Ford Marki

Ford Focus RS – 320KM i napęd 4×4

fordfocusrs-01-1
Ford zaprezentował nowy model RS na rok 2016. Focus pomalowany jest granatowym lakierem Nitrous Blue. Producent wkońcu zdecydował się na napęd na cztery koła – układ AWD z nowym systemem dynamicznego rozdziału momentu obrotowego DTV. Dzięki dwóm sprzęgłom potrafi rozdzielać moment obrotowy pomiędzy poszczególne koła. Do tylnej osi może być dostarczone maksymalnie 70% momentu napędowego, z czego do 100% może otrzymać oddzielnie każde z tylnych kół. Dzięki czemu auto nie powinno mieć problemów z trakcją i prowadzeniem.

Ford Focus RS napędza silnik z technologią EcoBoost ma pojemność 2,3 litra i moc 320 KM (235 kW) przy 6800 obr./min i 433 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd trafia na wszystkie cztery koła poprzez manualną 6-biegową skrzynię i dzięki systemowi Dynamic Torque Vectoring Control. Przyspieszenie od 0 do 96 km/h zajmuje dokładnie 4,5 sekundy (0-100 km/h to około 4,7 s).

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły