wrzesień 29, 2023

Ford Focus ST to sportowa wersja standarowego Focusa z większym silnikiem, felgami i wydechem. Źródłem mocy jest 2 litrowy silnik benzynowy o mocy 250 KM i 345 Nm momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na przednią oś. Magazyn motoryzacyjny Top Gear edycja polska uznał auto za najlepszy hot hatch 2012 roku. 

Sercem Forda Focus ST może być jeden z dwóch potężnych 2 litrowych silników: jednostka wysokoprężna o mocy 185 KM i 400 Nm momentu obrotowego lub silnik benzynowy o mocy 250 KM i 345 Nm momentu obrotowego.

Nowy Ford Focus ST z silnikiem benzynowym przyśpiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,5 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 248 km/h. 

Silnik diesel zapewnia przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 8,1 sekundy i 217 km/h prędkości maksymalnej.

Inspirowana samochodami wyścigowymi 6-biegowa przekładnia automatyczna Powershift to najprostsza droga do odkrycia pełnych możliwości silnika ST. Wykorzystuje ona dwa niezależne sprzęgła, co pozwala na indywidualną obsługę biegów parzystych i nieparzystych. Rezultat to płynna i szybka zmiana biegów bez utraty momentu obrotowego umożliwiająca błyskawiczne przyspieszenie. Manetki przy kierownicy, pozwalają na szybką zmianę biegów bez konieczności odrywania rąk od kierownicy, co pomaga zachować pełną kontrolę nad samochodem.

Cennik Ford Focus ST w polskim salonie zaczyna się od ok.  117 000 zł.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.