grudzień 8, 2022
Aktualności Amerykańskie

Hennessey Venom GT Spyder

venomgt-convertible-world-record-03

Oficjalnie najszybszym produkcyjnym roadsterem jest Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse z wynikiem 408,77 km/h. Hennessey Venom GT Spyder pobił ten wynik i osiągnął 427,44 km/h.

Rekord nie został jednak uznany za oficjalny, ponieważ nie spełnili wszystkich wymagać stawianych przez Księgę Rekordów Guinnessa. Rekord świata prędkości to średnia prędkość najlepszych wyników podczas dwóch pomiarów w dwie przeciwne strony. Venom GT pojechał tylko w jedną stronę. Dodatkowy problem Hennessey to za mała liczba wyprodukowanych aut.

Venom GT napędza podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 1451 KM i 1745 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na koła tylnej osi za pośrednictwem 6-biegowej ręcznej skrzyni biegów. Venom GT przyspiesza do setki w 2,4 sekundy.

Powstaną trzy specjalne egzemplarze Hennessey Venom GT Spyder World Record Edition po 1,3 miliona dolarów za sztukę.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Auto do jazdy na wprost tak samo jak Veyron. Dla tych samochodów powinni wszystkie drogi wyprostować 🙂 Auta kompletnie bez sensu tylko dla szpanu.

Komentarz są wyłączone.