luty 21, 2024
Aktualności Amerykańskie

Gdzie kupować części do samochodów z USA?

dodge_charger

Klasyczne samochody amerykańskie to marzenie wielu kierowców – dostojne krążowniki szos, które wszędzie tam, gdzie się pojawią, wzbudzają zainteresowanie. W Stanach Zjednoczonych dostępnych jest wiele marek i wersji samochodów, których próżno szukać w regularnej sprzedaży na naszym europejskim rynku. Wystarczy tylko wspomnieć o takich, jak: Dodge, Cadillac, Lincoln, Mercury, Oldsmobile, Hummer czy Shelby SuperCars, ponieważ jest ich o wiele więcej. Pojawiają się zwykle od czasu do czasu na giełdach samochodowych, można wyszukać je na portalach ogłoszeń motoryzacyjnych, ale rzadko który salon prezentuje je na sprzedaż od ręki.

Są jednak i tacy amatorzy amerykańskiej motoryzacji, którzy nie chcą rezygnować z posiadania swojego wymarzonego pojazdu. W takiej sytuacji zwykle jest on kupowany na polskim rynku czy sprowadzany z Europy zachodniej, ale tylko wtedy, gdy można znaleźć go w swojej wymarzonej wersji. Zdarza się też i tak, że wybierany jest za oceanem, z czym, oczywiście, wiążą się spore koszty logistyczne, chociaż auta w USA są dość tanie. Kupno amerykańskiego samochodu to jednak tylko początek drogi – trzeba również pamiętać o tym, że części zamiennych przeznaczonych do niego nie kupi się w zwykłym warsztacie. Gdzie wobec tego można je znaleźć bez przepłacania?

Sprowadzać czy kupować na miejscu?

Wtedy, gdy chcesz kupić części zamienne do swojego amerykańskiego wozu, w takim przypadku masz dwa rozwiązania – możesz wybrać ich sprowadzenie prosto z USA lub też możesz kupić je w polskich sklepach, które także zajmują się ich importowaniem. Takie sklepy działają zazwyczaj jako internetowe, wobec tego nie musisz udawać się do nich osobiście, tylko możesz złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu, a bezpiecznie zapakowany produkt dotrze do ciebie pocztą czy kurierem.

Generalnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest kupno części do samochodów amerykańskich w polskim sklepie prowadzącym ich sprzedaż  np. Czesci-USA.com.pl – często okazuje się, że potrzebne elementy są na stanie, co dodatkowo skraca czas oczekiwania, ale wtedy, gdy nie ma ich akurat w magazynie, sklep może je sprowadzić. Ty, jako klient, nie musisz już zajmować się zamawianiem części w amerykańskich sklepach, nie musisz płacić cła i VAT-u, ponieważ wszystkim tym zajmuje się sklep. Oczywiście, często pada wtedy pytanie o cenę. Generalnie nie będzie ona tak bardzo różniła się od zakupu części samodzielnie, ponieważ firmy mają zwykle dodatkowe upusty, więc koszty wychodzą podobnie lub nawet są bardziej atrakcyjne na rzecz polskich sklepów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.