październik 6, 2022
Artykuły

Jak wybrać uchwyt na telefon do samochodu?

Uchwyt na telefon do samochodu teoretycznie nie jest niezbędnym wyposażeniem auta, ale zdecydowanie warto go mieć. Dzięki takiemu akcesorium można bez problemu korzystać ze smartfona bez ryzyka mandatu i przede wszystkim powodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie przy uchwytu samochodowego? 

Czemu warto wybrać dobry uchwyt na telefon do samochodu? Trzeba pamiętać, że to nie tylko jedno z wielu akcesoriów kupowanych do auta, ale też ważny asortyment jeśli chodzi o zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Nie można prowadzić i jednocześnie trzymać smartfona. Bywa on przy tym bardzo przydatny. Rozwiązanie? Właśnie dobrze dobrany uchwyt do telefonu. Na co uważać przy zakupie?

Po co jest potrzebny uchwyt na telefon do samochodu?

Uchwyt na telefon do samochodu to praktyczny gadżet, który umożliwia bezpieczne i w pełni legalne korzystanie ze smartfona podczas jazdy samochodem.Zastosowanie takiego uchwytu jest więc dość oczywiste, ale na rynku można obecnie znaleźć bardzo wiele tego typu produktów o różnym designie, wielkości i sposobie wykonania.

Co do zasady telefon przymocowany do uchwytu będzie przydatny podczas przeglądania mapy lub odbierania połączeń w zestawie głośnomówiącym. Prościej można też przełączać ulubione utwory lub ładować telefon. Jednocześnie nie trzeba go szukać w torebce, na siedzeniu lub schowkach. Jest nie tylko bezpieczniej, ale i bardziej praktycznie.

Rodzaje uchwytów

Z jakich rodzajów uchwytów na telefon do samochodu można skorzystać? Opcji jest tu przynajmniej kilka. Do najbardziej popularnych gadżetów w tej kategorii należą:

  • Magnetyczne uchwyty samochodowe. Cenione są za wygodę i funkcjonalność. Składa się na nie ruchoma głowica z magnesową płytką. Możliwość korzystania z nich wymaga przyklejenia do telefonu lub  etui specjalnej metalowej płytki.
  • Grawitacyjne uchwyty samochodowe. Posiadają specjalną blokadę, która uniemożliwia wypadnięcie telefonu. Dzięki nim nie ma ryzyka, że telefon wypadnie podczas jazdy z dużą prędkością lub po nierównej drodze.

Uchwyty na telefon do samochodu można też podzielić ze względu na sposób mocowania:

  • Uchwyty samochodowe mocowane na szybie. Jedne z najpopularniejszych. Ich mocowanie możliwe jest dzięki przyssawce. Dużą zaletą takich akcesoriów jest to, że nie wymagają spuszczania wzroku z drogi w sytuacji, gdy prowadzi się samochód. Uchodzą za bardzo pewne i stabilne, posiadają możliwość regulacji.
  • Uchwyty samochodowe mocowane na desce rozdzielczej. Mogą być mocowane w dowolnym miejscu na kokpicie. Stanowią doskonała propozycję dla osób, które nie lubią mieć ograniczanej widoczności podczas prowadzenia pojazdu.
  • Uchwyty samochodowe na kratkę wentylacyjną. Akcesoria montowane na klapce nawiewu również nie będą ograniczały widoczności. Wśród ich zalet wymienia się bardzo dobrą dostępność.

Warto przy tym pamiętać, że uchwyt samochodowy na telefon jest akcesorium, z którego będzie się korzystało przez długi czas. Dlatego przede wszystkim warto wybierać modele wykonane starannie i z dobrej jakości komponentów.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły