grudzień 9, 2023
Aktualności Lamborghini Luksusowe Marki

Lamborghini Aventador z układem wydechowym Akrapovic

Untitled29

Pierwsze w Polsce Lamborghini Aventador LP700-4 wyposażone w ekskluzywny układ wydechowy Akrapovic Slip On Line podczas wizyty w Pachura Moto Center. Marka ta znana jest z najwyższej jakości w zakresie materiałów, wykonania oraz niepowtarzalnego efektu dźwiękowego, jaki dają jej układy wydechowe.

Akrapovic jest jedynym w Europie producentem z branży motoryzacyjnej, który we własnym zakładzie wykonuje elementy z tytanu. 15-letnie doświadczenia z tym materiałem pozwoliły osiągnąć doskonałość w jego wytwarzaniu. Współpraca z zespołami wyścigowymi Formuły 1 umożliwiła opanowanie technologi produkcji z innych niezwykle wytrzymałych stopów jak np. Inconel.

Silnik V12 Lamborghini wydaje z siebie niesamowite dźwięki, jednak doświadczenie nauczyło nas, że w motoryzacji nie ma rzeczy, których nie da się poprawić. Układ wydechowy Akrapovic pod wieloma względami posiada przewagę nad oryginalnym systemem Lamborghini. Unikalne stopy tytanu oraz Inconel pozwoliły obniżyć wagę wydechu aż o 13,8 kg. Specjalistyczne materiały, z których produkuje Akrapovic zapewniają także wyjątkową żywotność układu wydechowego. Unikalna konstrukcja tłumików zdecydowanie zmniejsza opory przepływu spalin, dzięki czemu wzrasta moc silnika i moment obrotowy. Sprawdziliśmy to na hamowni – z nowym tłumikiem Aventador wygenerował moc maksymalną 751 KM i moment obrotowy 701 Nm, czyli aż o 24KM i 14 Nm więcej niż w wersji fabrycznej. Dzięki nowatorskiej konstrukcji tłumika silnik V12 brzmi wręcz niewiarygodnie. Przy niskich obrotach wydaje z siebie basowe pomruki, a gdy tylko wskazówka obrotomierza dotrze w okolice 5-8 tyś. słychać symfonię średnich i wysokich dźwięków o niespotykanym natężeniu. Przez końcówki tłumika w obudowie z carbonu Aventador zieje ogniem niczym płonące szyby na polach naftowych.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przetestować ten układ. Choćby przez parę minut…

Komentarz są wyłączone.