luty 21, 2024
Artykuły

Łatwy wynajem aut dla firm – jak wybrać najlepszą ofertę?

Flota sprawnych samochodów przeznaczona tylko do użytku pracowników danej firmy dla wielu przedsiębiorców okazuje się niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na łatwy kontakt z licznymi klientami lub partnerami biznesowymi. Ponadto pojazdy służbowe są bardzo przydatne podczas wyjazdów na różnego rodzaju konferencje czy delegacje. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku niektórych rodzajów działalności codzienny dostęp do samochodów może generować większe koszty niż zyski – szczególnie wtedy, kiedy flota jest używana raz na jakiś czas. Wówczas warto zastanowić się nad wynajmem aut dla firm, który okaże się dopasowany do potrzeb różnych przedsiębiorstw.

Czym powinien wyróżniać się opłacalny wynajem aut dla firm?

Decydując się na wynajem aut dla firm, warto przede wszystkim zastanowić się, jak często poszczególne pojazdy będą użytkowane i czy ich utrzymanie okaże się tańsze niż poruszanie się taksówkami. Przedsiębiorcy w wielu przypadkach decydują się bowiem na leasing, który obarcza ich nie tylko koniecznością regularnego spłacania rat, ale także wszelkimi kosztami wynikającymi z eksploatacji samochodów. W efekcie w przypadku mniejszych działalności lub firm, które większość swoich interesów są w stanie załatwić w biurze, leasing niekiedy staje się nieopłacalny i ponadto nakłada na przedsiębiorcę dodatkowe obowiązki związane na przykład z wykupieniem ubezpieczenia czy regularnymi naprawami. To sprawia, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem aut dla firm oferowany między innymi przez Traficara, który polega na płaceniu przede wszystkim tylko za ten czas, w którego trakcie pojazdy są w ruchu.

Wspomniany wynajem aut dla firm proponowany przez przedsiębiorstwo Traficar okazuje się godnym uwagi rozwiązaniem dla mniejszych działalności lub firm, w których pojazdy są używane sporadycznie. Mimo to tego typu oferta sprawdzi się również w przypadku przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować we własną flotę, co ma miejsce, gdy zdecydujemy się na leasing, ale którym zależy na jak największym komforcie i sprawnym przemieszczeniu się. Wybierając propozycję Traficara, przedsiębiorcy zyskują wyłączny dostęp do nowoczesnych i sprawnych technicznie pojazdów, do których mogą przypisać poszczególnych pracowników za pośrednictwem specjalnego panelu. W efekcie w razie konieczności szybkiego wyjazdu pracownicy nie muszą czekać na taksówkę ani martwić się tym, czy auto okaże się w pełni sprawne i zatankowane. Warto przy tym wspomnieć, że opłaty obowiązują za dystans, na którym samochód był używany, co znacznie zmniejsza comiesięczne obciążenia finansowe firmy.

Carsharing dla firm – jakie koszty ponosi przedsiębiorca?

Niewątpliwą zaletą wynajmu aut dla firm okazuje się fakt, że przedsiębiorcy nie muszą martwić się koniecznością uregulowania opłat za ubezpieczenie czy różnego rodzaju naprawy. Zamiast tego w ramach umowy otrzymują flotę, która bez żadnych trudności uzyskała przegląd i wyróżnia się świetnym stanem technicznym. Z tego też powodu wynajem aut dla firm to godna uwagi propozycja dla osób, którym zależy na jak największym komforcie podróżowania oraz na dostępie do nowoczesnych samochodów. Warto wspomnieć, że zadbana flota wpływa również na wizerunek firmy, stając się wizytówką pracowników podczas przyjazdu na różnego rodzaju spotkania czy konferencje.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły