Aktualności Auta Sportowe Tuning

Mercedes C63 AMG Performance Plus by MEC Design

Mercedes C63 AMG Performance Plus MEC – Mercedes C63 AMG z opcjonalnym pakietem Performance Plus nie jest słabeuszem (487 KM i 600 Nm). Jednakże liczby: 600 KM i 700 Nm, także są pociągające. Właśnie w takiej proporcji wzrosła moc i moment obrotowy, po zastosowaniu kuracji MEC Design.

Niemieccy inżynierowie wyszli z założenia, że nie warto psuć czegoś, co jest dobre. Dlatego też ograniczono się do przemodelowania przedniego zderzaka (+ karbonowy spojler i wloty powietrza po bokach). Z tyłu zaś zwraca uwagę nowy spojler na klapie bagażnika i trójżebrowy dyfuzor, także wykonany z włókna węglowego. Dopełnieniem sportowego charakteru są jednoczęściowe, 20-calowe obręcze MECxtreme III, osadzone na 3 mm pierścieniach z przodu i 7 mm dystansach na tylnej osi.

Wnętrze urozmaicono morzem paneli z włókna karbonizowanego. Znajdziemy je na konsoli centralnej, drzwiach, kierownicy oraz w obramowaniu zestawu wskaźników.

Powyższe właściwości osiągnięto przy pomocy sportowego układu wydechowego (+ wyczynowe konwertery katalityczne), wysokprzepływowego filtra powietrza i zmienionej elektroniki.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły