styczeń 30, 2023
Auta Sportowe Marki Porsche

Porsche GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup – to wyczynowa odmiana zwykłej GT3. Auto sprzedano w ilości ponad 1400 sztuk. Co jest bardzo dobrym wynikiem jak na auto wyścigowe. Od seryjnej wersji odróżnia ją specjalny pakiet aerodynamiczny przystosowany do jazdy torowej, potężne skrzydło tylne, brak jakiegokolwiek wyposażenia, a zamiast niego profesjonalna klatka bezpieczeństwa i specjalne kubełkowe fotele.

Porsche GT3 Cup wyposażono w lekkie, 18-calowe alufelgi.  Obniżono masę pojazdu, dzięki czemu waży on teraz tylko 1200 kg. Tylko instalacja ceramicznych hamulców pozwoliła zaoszczędzić 20 kg. Dodatkowo producent zamontował specjalne, wyczynowe zawieszenie z możliwością regulacji oraz specjalny wydech.

Z tyłu mamy do dyspozycji 3,8-litrowy silnik o mocy 450 KM. Napęd na koła przekazywany jest poprzez 6-biegową, sekwencyjną skrzynię. Porsche 911 GT3 Cup można kupić już za 149 850 euro.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Wypasiona furka sportowa, za wypasiona cene. Chcialbym miec takie auto :).

  2. miałam okazje załapać się na przejażdżkę tym cackiem;p jednym słowem – miodzio 😀 wciska w fotel

Komentarz są wyłączone.