lipiec 24, 2024

Morgan Aeromax SuperSports
Morgan Aeromax SuperSports – Brytyjski producent ekskluzywnych, sportowych samochodów Morgan na konkursie elegancji Villa d’Este nad jeziorem Como we Włoszech przedstawił prototyp otwartego coupe Aeromax  SuperSports.
Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez producenta, samochód jest w 95 % identyczny z wersją produkcyjną aeromaxa cabrio. Jedyna różnica roadstera od zwykłego Morgan Aeromax – to obniżone zawieszenie, zmniejszające całkowitą wysokość samochodu o 40 mm. Oprócz tego, kabriolet otrzyma składający się z dwóch części zdejmowany dach, który w całości zmieści się do bagażnika. Nowy pojazd na rynek trafi w 2010 roku. Napędzany będzie tym samym silnikiem V8 o pojemności 4.8 l, co Aeromax Coupe, który może pracować w parze z 6-biegową manualną lub automatyczną skrzynią. Moc jednostki zamontowanej w prototypie wynosi 367 KM.
Dzięki zastosowaniu aluminium samochód waży tylko 1100 kg. Wysoka moc w połączeniu z niską masą oznacza świetne osiągi. Morgan przyspiesza do 100 km/h w 4.5 s oraz może osiągnąć prędkość 275 km/h.

Morgan zakłada, że wyprodukuje tylko 200 egzemplarzy otwartej wersji Aeromaxa. Cena auta w Wielkiej Brytanii to 110 tysięcy funtów.


morgan-aeromax-supersports

morgan-aeromax-supersports-3

morgan-aeromax-supersports-4

morgan-aeromax-supersports-5

morgan-aeromax-supersports-6

morgan-aeromax-supersports-7

Morgan Aeromax SuperSports film video – posłuchaj tego ryku !!! Coś pięknego !

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EpZmbZbvqm4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M7X1AavIFcI[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

 1. patrycja says:

  co tu durzo muwic jest…
  * niesamowity
  * brytyjski urok
  * czarujacy
  * i to ze ma zeza nie zmiena fakto iz to nadaje jeszcze wiekszego uroku …
  *łezka w oku sie kreci 😉
  *i nie wiem co Jeremi Clarkson chce od niego iz twierdzi ze ma odruch wymiotny na jego widok …
  *kocham te bryczke tak samo jak poprzednie modele morgana :
  *aeromax , aero 8, itd…

Komentarz są wyłączone.