Aktualności Auta Sportowe Marki Volkswagen

Volkswagen Scirocco R

Volkswagen Scirocco R

Volkswagen Scirocco R – minął już rok po premierze nowego Scirocco a  pojawia się teraz jego najmocniejsza wersja. Scirocco R napędzane jest turbodoładowanym, dwulitrowym silnikiem (2.0 TSI) o mocy 265 KM i maksymalnym momencie 350 Nm. Najmocniejsze Scirocco do „setki” rozpędza się w 6,5 s i może pojechać z prędkością 250 km/h. Oczywiście tradycyjnie jest ona ograniczona. Napęd przenoszony jest na przednie koła, a nie na cztery, jak się wielu spodziewało. A wszystko po to, by oszczędzić na masie. Do wyboru dwie skrzynie biegów: 6-stopniowa manualna lub DSG. Podobnie jak w nowym GTI, w aucie zamontowano układ XDS, czyli elektroniczny, samoblokujący się mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu.

Z zewnątrz VW Scirocco R bazuje na wyścigowym Scirocco GT24. Samochód otrzymał duże wloty powietrza w zderzaku, których celem jest maksymalne chłodzenie silnika i hamulców, spojler oraz biksenonowe światła.

Z tyłu znajdziemy spojler dachowy, dyfuzor oraz chromowane końcówki sportowego układu wydechowego. Scirocco R osadzono na 18-calowych kołach (w opcji 19-calowe) .

volkswagen-scirocco-r-4

volkswagen-scirocco-r-5

volkswagen-scirocco-r-6

volkswagen-scirocco-r-7

volkswagen-scirocco-r

volkswagen-scirocco-r-2

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły