kwiecień 21, 2024
Aktualności Ciekawostki

Transport pojazdów

Kupno pojazdów przez Internet to coraz częstszy sposób dokonywania transakcji związanych ze środkami komunikacji. W kolejnym kroku od zakupu należy je jednak jeszcze dostarczyć do miejsca odbioru, co również wymaga odpowiedniego przygotowania, a także wyboru spedytora. Co wiąże się z tym krokiem?

Odbiór samochodu

Po zakupie pojazdu, który fizycznie znajduje się na drugim końcu Polski lub nawet w innym kraju, następuje cały proces jego transportu i przekazania nowemu właścicielowi. Pierwszym krokiem jest jednak odbiór auta z miejsca jego aktualnego pobytu. Aby zapewnić sobie wygodę, warto zdecydować się na usługę „od drzwi do drzwi”, dzięki czemu transport pojazdów nie wymaga dodatkowych działań czy podróży do punktu odbioru. Co ważne, firma transportowa powinna mieć możliwość odebrania samochodów z dowolnego punktu: od firmy, prywatnego sprzedawcy czy z miejsca aukcji.

Dokumentacja

Decydując się na zakup samochodu, którego nie odbiera się osobiście, a jego przewiezienie zleca firmie transportowo-spedycyjnej, bezwzględnie należy zadbać o to, by posiadała ona niezbędne dokumenty. Pierwszym ich rodzajem są licencje i pozwolenia, które uprawniają ją do prowadzenia tego typu działalności i poświadczają możliwość poruszania się na terenie Polski oraz innych krajów Europy. Drugi rodzaj dokumentów to ubezpieczenia, które gwarantują, iż zamówione samochody przyjadą w stanie nienaruszonym. Wśród nich powinny się znaleźć ubezpieczenia OCP (odpowiedzialność cywilna przewoźnika) i OCS (odpowiedzialność cywilna spedytora).

Firma przyjazna dla klienta

Istotnym czynnikiem, przemawiającym za wyborem danego przewoźnika, jest jego stosunek do klienta. Warto zdecydować się na firmę, która cieszy się dobrą reputacją i jest gotowa zagwarantować kontakt ze swoim operatorem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Istotne jest także, aby gwarantowała ona dostęp do systemu śledzenia, co jest kolejną gwarancją, że samochody dotrą na miejsce bez najmniejszego uszczerbku.

Firma transportowa Transport Europa Logistics – TEUL zapewnia takie oraz inne udogodnienia dla swoich klientów. Ceni sobie przede wszystkim rzetelność, szybkość i niezawodność wykonania działań, dlatego każdy szczegół związany z transportem dóbr, w szczególności takich jak samochody, omawiany jest drobiazgowo z klientem. Usługi świadczone przez firmę nie wymagają wstępnej opłaty, a cały regulamin jest przejrzysty i nie posiada ukrytych kruczków. W efekcie jest to firma naprawdę wyjątkowo godna zaufania.

fot. materiały prasowe

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły