Artykuły

Zabudowy ciężarowe. Jakie są rodzaje i zastosowania?

Nadwozia stałe do pojazdów ciężarowych są wykorzystywane w transporcie od wielu lat. Nic dziwnego, ponieważ spora przestrzeń załadunkowa i odpowiednie zabezpieczenie towarów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi skutecznie pozwala obniżyć koszty firmowe związane z transportem. Sprawdź, jakie są rodzaje i zastosowania popularnych zabudowań ciężarowych.

Nadwozia stałe do ciężarówek 

Nadwozia stałe do pojazdów ciężarowych znajdują zastosowanie w branży transportowej. Ich specyficzna budowa pozwala na przewożenie jednorazowo dużogabarytowych załadunków. Zastosowanie ich w transporcie, może przynieść firmie spore oszczędności, szczególnie jeżeli zostały wykonane z solidnych i trwałych materiałów. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich firm, które wykorzystują transport lądowy w logistyce swojego przedsiębiorstwa. 

Nadwozia stałe (https://www.redos.pl/nadwozia-stale/) są więc nieodłącznym elementem branży transportowej. To nie tylko wygodne rozwiązanie pozwalające na załadunek dużej ilości towarów, ale również na ich odpowiednie zabezpieczenie. Perfekcyjnie chronią przewożony towar przed zmiennymi i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (takimi jak deszcz, grad, czy śnieg). Dodatkowo niektóre z nich mogą przy okazji zabezpieczyć wrażliwe towary przed kradzieżą, czy zmienną temperaturą, co jest szczególnie ważne w przypadku specyficznych i kosztownych produktów.  

Najpopularniejsze rodzaje i zastosowania nadwozi stałych

Branża transportowa stale się rozwija. Z tego powodu, producenci przyczep ciężarowych nieprzerwanie pracują nad udoskonalaniem wyrobów i proponowaniu nowoczesnych udogodnień dla biznesów. Istnieje więc kilka rodzajów nadwozi stałych, z których można skorzystać w trakcie transportu. Do najpopularniejszych z nich należą ciężarowe zabudowy plandekowe, które są ekonomicznym, ale sprawdzonym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie załadunku przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. 

Zabudowy plandekowe

Zabudowy plandekowe charakteryzują się funkcjonalną i prostą konstrukcją, sporą przestrzenią załadunkową i niską ceną. To najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie przewożą produktów wymagających specyficznego przechowywania. 

Zabudowy skrzyniowe

Kolejnym rodzajem nadwozi ciężarowych są zabudowy skrzyniowe. Chociaż nie chronią one przed warunkami atmosferycznymi, to świetnie sprawdzają się w przypadku przewozu produktów o niestandardowych gabarytach. Z tego powodu bardzo często wykorzystywane są w branży budowlanej.

Zabudowy furgonowe

Ostatnim rodzajem nadwozi stałych do pojazdów użytkowych są zabudowy furgonowe. To już bardziej zaawansowany konstrukcyjnie typ zabudów ciężarowych. Dzięki swojej solidnej konstrukcji, która świetnie utrzymuje stały poziom temperatury, dedykowany jest szczególnie produktom wrażliwym oraz towarowi o wysokiej wartości.

Nadwozia stałe do ciężarówek to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, która przewozi towary. Bez względu na rodzaj danej zabudowy, warto zakupić je od sprawdzonego producenta. Solidne i wytrzymałe zabudowy ciężarowe wykonane tylko z najlepszych materiałów znajdziesz na Redos.pl – stronie internetowej marki Redos, doświadczonego producenta zabudów ciężarowych oferującego nadwozia i inne rozwiązania dla transportu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły