Ciekawostki

Ładne felgi aluminiowe

Maserati-Car-Wheel-1280x720-wide-wallpapers.net

Jak kochające matki troskliwie przeglądają szkolne zeszyty swoich pociech i doglądają pilnie, by „b” miało kształtny brzuszek, a „ą” idealny – niezbyt duży, ale widoczny i wyraźny ogonek, a fizycy doświadczalni z niesamowitą wręcz atencją godzinami dostrajają do przekraczającej wszelkie użytkowe potrzeby dokładności swoją aparaturę, tak każdy prawdziwy fan motoryzacji z miłością i oddaniem sprawdza stan felg swojego wymuskanego, wychuchanego i wydmuchanego samochodu.

Ładne felgi aluminiowe

O ile w wielu wyjeżdżających z prosto salonu samochodach już na pierwszy rzut wprawnego oka można dostrzec zamontowane na pierwsze wyposażenie felgi stalowe, o tyle wypatrzenie tychże na losowo wybranej polskiej drodze, wśród losowych pojazdów nie jest już takie proste. O wiele popularniejsze stały się felgi aluminiowe. Ma na to wpływ kilka różnych czynników.

Po pierwsze, mają one zdecydowanie atrakcyjniejszy wygląd. Łatwiej jest je też dopasować do estetycznych preferencji nabywcy: ten drobny, mogłoby się zdawać, detal jest w stanie sprawić, że nasze auto będzie wyglądało o wiele bardziej elegancko, lub – jeśli tylko tego chcemy – bardziej sportowo. Badania naukowe udowodniły, że u wielu kobiet podczas oglądania zdjęć przystojnych mężczyzn z ładnymi, zadbanymi samochodami, włącza się w mózgu obszar odpowiedzialny za selekcję potencjalnych partnerów, ten sam, co u samicy pawia oglądającej ogony samców. Jednym słowem – estetyka samochodu jest w stanie pomóc nam w przekazaniu swoich genów potomstwu. Wybierz ładne felgi aluminiowe.

141388802246923300
Ponadto, ładne felgi aluminiowe są zdecydowanie lżejsze od stalowych, dzięki czemu ich używanie zmniejsza zużywanie się elementów zawieszenia samochodu, zaś ich budowa sprzyja szybszemu przepływowi powietrza wokół tarcz i bębnów hamulcowych, co usprawnia chłodzenie układu hamulcowego i przyczynia się do wolniejszego zużywania się hamulców.

Aluminiowe felgi fajne i ładne, powstające zazwyczaj metodą odlewu niskociśnieniowego (choć czasem też wysokociśnieniowego, grawitacyjnego, czy nawet kucia), mają zdecydowanie większą (0,3 mm) dokładność wykonania niż ich stalowe odpowiedniki (0,7 mm). Ładne felgi aluminiowe. Jest to duża zaleta, gdyż możliwie dokładne dopasowanie otworu centralnego felgi do piasty pozwala uniknąć nieprzyjemnych tak dla kierowcy jak i pasażerów wibracji.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.