Pontiac G8 ST

pontiac-g8-st.jpg

Pontiac G8 ST Pickup – tegoroczne targi SEMA obfitować będą w wiele usportowionych pojazdów będących obiektem pożądania prawdziwych fanów amerykańskiej motoryzacji.  Pontiac wystawi między innymi pickup G8 ST (Sport Truck), który w seryjnej wersji pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Pod maską drzemie 361 koni mechanicznych oraz 522 Nm momentu obrotowego wyciśniętych z 6-litrowego silnika V8. Napęd przenoszony jest za pośrednictwem sześciostopniowej automatycznej przekładni Hydra-Matic 6L80. Te niesamowite parametry pozwalają na rozpędzenie G-ósemki od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy, co jest iście sportowym wynikiem.

Producent wyposażył ten model w wiele dodatków, pochodzących z fabryk GM, mających podnieść poziom adrenaliny każdemu kto spojrzy na tę półciężarówkę o sportowych ambicjach.

W oczy rzuca się ognista czerwień lakieru nadwozia, obniżone zawieszenie oraz wielkie 20-calowe felgi. Wewnątrz wrażenie robi skórzana tapicerka z czerwonymi wstawkami oraz wiele detali, jak kierownica czy gałka dźwigni zmiany biegów, dodających sportowego charakteru Pontiacowi G8 ST.