Audi Elaine Concept

Audi Elaine Concept – elektryczny SUV.

Konkurent Tesla X wyposażony jest w przednie i tylne światła Matrix LED. Zainstalowano zaawansowany kontroler zFAS odpowiedzialny za autonomiczną jazdę – może się przemieszczać po autostradzie bez udziału kierowcy, a zaawansowane radary i czujniki zapewnią bezpieczeństwo. Samochód w razie potrzeby bezpiecznie zmieni pas ruchu.

Audi Elaine Concept znajdzie samodzielnie wolne miejsca parkingowe i zaparuje. Auto ma inteligentnego asystenta, który potrafi komunikować się z kierowcą za pomocą głosu. Obserwując zachowanie człowieka maszyna potrafi zaadaptować różne parametry samochodu (nawigacja, klimatyzacja, preferowane miejsca parkingowe).

Nowe Audi Elaine Concept mierzy parametry witalne kierowcy, takie jak temperatura ciała i puls. W ramach systemu Audi Fit Driver potrafi rozpoznać zmęczenie i zaproponować relaks w postaci masażu, relaksującej muzyki lub specjalnego ustawienia klimatyzacji.

Audi Elaine napędzają trzy silniki elektryczne generujące 496 KM maksymalnej mocy i zasięgu prawie 500 km. Przyspieszenie do setki zajmuje 4,5 sekundy.

One comment

  1. Patrząc po coraz to nowszych modelach widać wyraźnie, że markuje się rolę kierowcy do minimum. Czy nie odbiera to jednak pewnego rodzaju radości z jazdy?

Comments are closed.