Artykuły

Jakie samochody Mitsubishi są najpopularniejsze w Polsce?

Samochody produkcji japońskiej cieszą się bardzo dużą popularnością na terenie Polski oraz wielu innych europejskich krajów. Nic w tym dziwnego, ponieważ charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności, dynamiki oraz bezpieczeństwa. Każdy szanujący się polski dealer Mitsubishi jest w stanie zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej oferty różnych popularnych modeli tej marki.

Mitsubishi Carisma – ciekawy model klasy średniej

Model Carisma jest zaliczany do klasy średniej, czyli tak zwanego segmentu D. Użytkownicy doceniają przede wszystkim większą przestronność tego pojazdu w porównaniu z wieloma popularnymi samochodami kompaktowymi. Model ten powstawał w latach 1995-2004, jednak do dzisiaj dużą popularnością cieszą się używane egzemplarze Carismy. Model ten był dostępny w wersji sedan z 4 drzwiami oraz liftback z 5 drzwiami. Silniki benzynowe 1.3, 1.6 oraz 1.8 i z bezpośrednim wtryskiem paliwa 1.8 GDI oferowały różną moc sięgającą maksymalnego poziomu 103 koni mechanicznych. Następcą tego modelu został równie popularny pojazd znany pod nazwą Mitsubishi Colt. Istotnymi cechami charakterystycznymi tego samochodu są właściwości, takie jak wysoki poziom solidności oraz niezawodnego działania. Samochody takie są przestronne oraz komfortowe, co z kolei jest doceniane przez szerokie grono rodzin z dziećmi.

Mitsubishi Outlander – porządny SUV produkowany aż po dziś dzień

Mitsubishi Outlander to model pojazdu sportowo-użytkowego, który jest produkowany do dziś. Jego pierwsza wersja powstała w 2003 roku. Wraz z upływem lat powstały różne generacje różniące się od siebie wyglądem, wyposażeniem oraz zastosowanymi wersjami silnikowymi. Obecnie pojazdy te cieszą się renomą ze względu na swoje doskonałe parametry techniczne. Najmocniejsze wersje silnikowe pozwalają na osiągnięcie mocy sięgającej 200 koni mechanicznych. Przekłada się to na skuteczne i sprawne przyspieszanie oraz osiąganie bardzo wysokich prędkości maksymalnych. Samochody te produkowane są jako auta pięciodrzwiowe z napędem na przednią oś. Luksusowy design, spora ilość miejsca dla użytkowników oraz wysoki poziom bezpieczeństwa to najistotniejsze cechy i zalety tych pojazdów doceniane przez szerokie grono użytkowników.

Inne ciekawe modele Mitsubishi w Polsce

Każdy szanujący się dealer Mitsubishi jest w stanie zapewnić swoim klientom dostęp do wielu starszych, używanych modeli, jak również do nowszych egzemplarzy samochodów tej marki. W ofertach takich firm można więc znaleźć pojazdy, takie jak Mitsubishi Lancer, Lancer Evolution, ASX czy też Pajero. Trzeba dodać, że oferty dobrych dealerów wkrótce się poszerzą, ponieważ ten japoński koncern stale wprowadza na rynek coraz nowsze modele charakteryzujące się wysokim poziomem komfortu, funkcjonalności, trwałości, dynamiki i bezpieczeństwa. Samo poszukiwanie porządnych dealerów Mitsubishi nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem. Wystarczy tylko poświęcić odrobinę czasu na przejrzenie zasobów Internetu, aby odszukać lokalnych oraz ogólnopolskich sprzedawców specjalizujących się w marce Mitsubishi.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły