wrzesień 27, 2023
Artykuły

Kubki termiczne – najlepsze modele dla kierowcy

Dzięki tym produktom możesz spędzać długie godziny w aucie i jednocześnie mieć stały dostęp do ulubionego napoju w optymalnej temperaturze. Kubki termiczne stały się podróżniczym hitem – niezbędnym elementem wyposażenia zarówno zapalonego miłośnika górskich wypraw, jak i zawodowego kierowcy. Jednak warianty dla osoby prowadzącej auto powinny spełniać określone wymagania – przekonaj się jakie.

Produkt dla kierowcy powinien przede wszystkim gwarantować spokojną i bezpieczną jazdę, dlatego kubki termiczne powinny być profesjonalne i precyzyjnie dostosowane do takich podróży. Zwróć uwagę na kolekcję https://be-active.pl/pol_m_turystyka-_Kubki-termiczne-869.html, która prezentuje również modele z odpowiednim profilowaniem po środku, co gwarantuje wygodny chwyt. Czym jeszcze powinien wyróżniać się dobry kubek termiczny dla kierowcy?

Kubek termiczny dla kierowcy – charakterystyka optymalnego modelu

Kubek powinien być dopasowany do uchwytu, dlatego zwróć uwagę na jego dół – idealny jest węższy, a jeśli jego korpus eksponuje regularny kształt to tym lepiej. Inną średnicę uchwytu do napojów mają auta ciężarowe, a inną osobowe, ale najbezpieczniej będzie, jeśli podstawa kubka nie będzie większa niż 70 mm. To zwiększa szansę lepszego dopasowania do dedykowanego miejsca w samochodzie. Kubek termiczny dla kierowcy nie może być także zbyt wysoki, dlatego nie wybieraj wersji o największej pojemności. Produkt nie może być za wysoki, ponieważ utrudni obsługę biegów lub korzystanie z deski rozdzielczej. Dla kierowcy sprawdzi się model mający 300 lub 400 ml pojemność, większe kubki od 600 do 800 ml przeznaczone są do wypraw w góry.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując termiczny kubek dla kierowcy?

Bardzo ważne, by wybrany kubek kierowca mógł obsłużyć jedną ręką, bez odrywania wzroku od drogi. Jednym ruchem powinien łatwo otworzyć zatyczkę, czyli produkt musi być wyposażony w specjalny przycisk lub inne rozwiązanie ułatwiające odblokowanie zaworu. Ważny jest także ustnik, który odpowiednio wyprofilowany ułatwia spożywanie płynu bez ryzyka wylania napoju lub zachłyśnięcia. Zwróć uwagę na powłokę – matowa zda egzamin, ponieważ dobrze leży w dłoni i się nie wyślizguje. Niektóre modele mają specjalne nakładki z gumy bądź silikonu, zwiększające przyczepność produktu.

Kubek termiczny do samochodu powinien odznacza

się nieprzeciętnym komfortem użytkowania. Zwróć uwagę na szczelność, czy jest wyposażony w specjalne uszczelki oraz blokadę, którą łatwo się zwalnia. Materiał też nie pozostaje bez znaczenia. Stalowe warianty są niezawodne i długo utrzymują ciepło, średnio około 6-8 godzin.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły