lipiec 24, 2024
Aktualności Kia Marki

Kia pro cee’d GT

Koncern Kia Motors zaprezentował pierwszy szkic nowego samochodu o  sportowym charakterze. To model pro_cee’d GT, który do salonów trafi już w drugiej połowie 2013.
Na razie nie znamy wielu szczegółów dotyczących nowego modelu, jednak widać na szkicu, nisko opadającą linie dachu i duże obręcze kół. Do znanej już rodziny cee’da 3-drzwiowy sportowy hatchback nawiązuje charakterystycznym grillem. Pod maską modelu pro_cee’d GT znajdzie się turbodoładowany silnik GDI o pojemności 1,6 litra, współpracujący z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów.

Piękny, luksusowy samochód jest symbolem zamożności i wysokiego statusu społecznego. Ponadto daje nam niezwykłe poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa w czasie trwania podróży. Dlatego też nawet najwięksi producenci samochodów osobowych każdego roku przedstawiają nam niezwykle atrakcyjnie propozycje i nowości w konstrukcji i wyposażeniu luksusowych aut. Jednak najdroższe i najlepiej wyposażone samochody potrafią kosztować nawet kilka milionów dolarów i na pewno nie są przeznaczone na nasze drogi. Dlatego też szukając samochodu, który zapewni nam odrobinę luksusu, a jego cena będzie przystosowana do możliwości finansowych przeciętnego człowieka, warto jest skierować uwagę na nieco bardziej tradycyjne marki. W Polsce niezmienną popularnością cieszą Audi, Toyota, Honda i Volkswagen, ale w ostatnich latach coraz częściej słyszymy także o Kia. Jest to marka produkowana przez najstarszą koreańska firmę motoryzacyjną Kia Motors, która od połowy ubiegłego stulecia cieszy się w Azji ogromnym poważaniem. Samochody te są niezwykle efektowne, bezpieczne a przy tym mają niezmiernie nowoczesny design. O niezawodności tych samochodów świadczy fakt, że w ostatnim czasie firma wygrała przetarg na dostarczenie ponad stu radiowozów do polskiej policji. Pojazdy są oczywiście odpowiednio wyposażone, a moc silnika jest znacznie większa niż w standardowej wersji. Dzięki temu bardzo szybko osiągają dużą prędkość i mogą konkurować nawet z najlepszymi wozami sportowymi. Oczywiście firma ta ma w swojej ofercie także bardziej luksusowe modele niż te, które zostaną zamienione na radiowozy. Dlatego też warto jest się udać do jej autoryzowanego salonu i na własne oczy przekonać jakie wrażenie robią na nas te piękne i jednocześnie komfortowe samochody. Nad ich projektem pracują bowiem doświadczeni styliści, którzy potrafią połączyć idealny wygląd samochodu z jego komfortem i bezpieczeństwem.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły