Aktualności

Kupno samochodu bez ważnego OC

ufg
Najnowsze dane UFG wskazują, że po polskich drogach może poruszać się nawet blisko 250 tys. aut bez ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Problem jest poważny, bo liczba nieodpowiedzialnych właścicieli aut rośnie z roku na rok. Kupno samochodu bez ważnego OC i przeglądu.

Liczba kar za brak OC wzrośnie nawet o połowę

Statystyki zaskakują analityków rynkowych

Z informacji podanych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wynika, że tylko w 2015r. wartość wszystkich kar nałożonych na właścicieli aut, którzy nie podpisali umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym na polisę OC może wynieść około 40 milionów złotych.

Wstępne szacunki UFG wskazują na około 250 tys. nieubezpieczonych pojazdów samochodowych, a to znacznie więcej niż wynikałoby to z pierwotnych szacunków (Instytucja wypracowała system, dzięki któremu w krótkim czasie jest w stanie nałożyć karę na nieodpowiedzialnego właściciela auta, tj. Ośrodek Informacji UFG). Kupno samochodu bez ważnego OC i przeglądu.

Ponad 10 tys. kierowców ukaranych do III kw. ubiegłego roku

W raporcie AXA Direct opublikowanym na portalu Ubezpieczenia Comperia.pl czytamy, że tylko do III kw. ubiegłego roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałożył kary na przeszło 10 tys. właścicieli nieubezpieczonych aut, co daje wzrost o blisko 50 pkt. proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku 2013. Kupno samochodu bez ważnego OC i przeglądu.

W tym czasie UFG uruchomił niespełna 18,5 tys. postępowań windykacyjnych, czyli o około 10% więcej w porównaniu do kar nałożonych przez polskich mundurowych.

Do uregulowania rachunku za niedopilnowanie polisy OC wezwano o jedną piątą kierowców więcej niż w 2014r.

Szacunki UFG na przyszłe lata

Szacuje się, że tylko w przyszłym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ściągnie z polskich kierowców ok. 40 milionów złotych. Kupno samochodu bez ważnego OC i przeglądu.

Przypomnijmy, że z początkiem tego roku zmienił się też taryfikator i za brak ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC właściciel auta będzie zmuszony do wniesienia nawet 3,500 złotych kary (na maksymalny okres, tj. jeśli OC nie zostanie opłacone w ciągu 14 dni od terminu wynikającego z podstaw prawnych)

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.