czerwiec 9, 2023
Artykuły

Przegląd dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Co warto wykupić oprócz OC?

W Polsce prawnie określonym obowiązkiem jeśli chodzi o ubezpieczenia samochodowe jest jedynie OC.  Każda inna forma ochrony pojazdów jest dobrowolna. Nie oznacza to jednak, że nie są one warte uwagi. Sporym zainteresowaniem cieszy się polisa Autocasco. Na jakie ubezpieczenia jeszcze warto się zdecydować?

Ubezpieczenie AC – drugie najważniejsze w Polsce

Zaraz po obowiązkowym OC, to właśnie ubezpieczenie AC jest najpopularniejszą polisą samochodową w Polsce. To najważniejsze ubezpieczenie dobrowolne. Dzięki niemu koszty związane z naprawą szkód powstałych w wyniku losowych, niefortunnych zdarzeń są zdecydowanie mniejsze lub nawet pokrywają całość zdarzenia. Ubezpieczenie AC w zależności od pakietu, jaki wybierzemy z oferty towarzystwa ubezpieczeniowego ochroni nas przed przykrymi następstwami finansowymi takich zdarzeń jak kradzież samochodu lub jego wyposażenia, stłuczki i wypadki drogowe, działanie natury, akty wandalizmu czy pożary.

Assistance, czyli pomocna dłoń na drodze

Kierowcy, którzy często podróżują zarówno po Polsce, jak i za granicą decyduje się na wykupienie dodatkowego pakietu Assistance, którego zakres ochronny okazuje się zbawieniem w kryzysowej sytuacji. Każdy dobrze wie, że awarie bardzo często zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Wsparcie Assistance gwarantuje nam pomoc w każdej chwili, a jest to np. zamówienie lawety, zmiana kół, holowanie. Oprócz pomocy bezpośrednio na drodze, polisa ta zapewnia klientowi nocleg, serwis samochodowy, a nawet wypożyczenie samochodu zastępczego. Jest to zdecydowanie pomoc, która zaoszczędzi nam czasu, ale także dużej dawki niepotrzebnego stresu.

A może pakiet NNW?

Ubezpieczenie NNW to pakiet chroniący uczestników ruchu drogowego przed Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków. Zakres jego działania obejmuje pomoc finansową w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu, a nawet życiu osób podróżujących. Odszkodowania płynące z polisy nie wykluczają innych przyznanych form zadośćuczynienia finansowego. Środki wypłacane są niezależnie od tego, czy przyznane zostaną nam odszkodowania z ZUS-u lub innych instytucji. NNW zapewnia odpowiednią opiekę medyczną, rehabilitację, refundację leków, a nawet pomoc finansową w okresie, w którym nie będziemy zdolni do wykonywania pracy zarobkowej. Mimo, że NNW nie dotyczy bezpośrednio pojazdów, to jest równie ważnym rodzajem dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dotyczy bowiem bezpieczeństwa ludzi, które jest przecież bezcenne.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły