marzec 5, 2024
Aktualności Filmy Marki Renault

Renault Alpine Vision Gran Turismo

i1hTjQcL7gm1rb.0

Początkowo model powstał na potrzeby gry Gran Turismo 6, ale Francuzi zaskoczyli wszystkich i zaprezentowali model w skali 1:1.

Karoseria jest w całości wykonana z włókna węglowego, masa pojazdu wynosi dzięki temu 900 kilogramów. Alpine Vision Gran Turismo napędza centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 4,5 litra i mocy 450 KM, a moment obrotowy ma wartość 580 Nm. Moc jest przenoszona na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni sekwencyjnej. Prędkość maksymalna wynosi 320 km/h.

Renault Alpine Vision Gran Turismo został oficjalnie pokazany podczas paryskiej imprezy o nazwie Festival Automobile International. To ma być prezent na 60 urodziny firmy Alpine. Szef projektantów Alpine – Antony Villain zapowiedział, że akcenty stylistyczne konceptu zostaną wykorzystane podczas budowy nowego coupe, którego premiera odbędzie się w 2016r.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Kosmos !! Alpine Vision Gran Turismo wygląda jakby miała brać udział w dobrym filmie Sci-Fi 😉

Komentarz są wyłączone.