styczeń 28, 2023
Artykuły

Serwis w ASO – korzyści wynikające z wyboru autoryzowanych serwisów dla swojego samochodu

Samochód jest bez wątpienia oczkiem w głowie dla większości jego posiadaczy. Niemal każdy kierowca czuje potrzebę regularnego odkurzania jego wnętrza czy mycia karoserii, często zaniedbując przy tym całą resztę. Pamiętajmy, że auto ma nie tylko ładnie się prezentować, ale również spisywać się bezawaryjnie na drodze. Nie warto więc czekać z wizytą w serwisie aż do wystąpienia usterki.

Wybierając się na diagnostykę, mamy do wyboru wiele opcji. W poniższym wpisie postaramy się przedstawić, dlaczego autoryzowany serwis jest najlepszą z nich oraz zachęcimy wszystkich właścicieli pojazdów do wykonywania napraw wyłącznie u sprawdzonych mechaników.

Dlaczego ASO?

Nie da się ukryć, że lokalne warsztaty mechaniczne to obecnie forma naprawy pojazdów przyciągająca największą ilość klientów. Wpływ na to mają zazwyczaj konkurencyjne ceny za części i robociznę. Sęk w tym, że często elementy te są niewiadomego pochodzenia bądź pełnią rolę zamienników. Podobna sytuacja dotyczy specjalizacji mechaników. Takie osoby prowadzą zazwyczaj warsztaty, w których naprawiają wszystkie modele aut od różnych producentów. Choć zasada działania silnika w każdym aucie jest taka sama, to znacznie różni się jednak budową.

Autoryzowane serwisy, jak chociażby Grupa Zdunek mają do zaoferowania szereg specjalistów wyszkolonych pod konkretne marki pojazdów. Przykładowo, odstawiając swój samochód w serwisie aso Peugeot mamy pewność, że stan naszego Peugeota weryfikują wyłącznie mechanicy obeznani ze wszystkimi problemami dotyczącymi tego producenta. Ponadto, wszystkie części są sprowadzane bezpośrednio z hurtowni marki, na co uzyskujemy pisemne potwierdzenie.

Oferta serwisu ASO w Grupie Zdunek

Działaczom Autoryzowanych Stacji Obsługi zawsze zależy, aby pojazdy konkretnej marki spisywały się na drogach jak najdłużej. Z tego względu, serwisy ASO realizują pełen zakres prac diagnostycznych i naprawczych, zarówno dla pojazdów na gwarancji, jak i po ukończeniu tego okresu.

W skład diagnostyki pojazdu w autoryzowanym serwisie wchodzi: dokładne sprawdzenie pracy silnika, zweryfikowanie problemów pod kątem podpięcia do komputera, diagnoza stanu układu kierowniczego i hamulcowego czy nawet wykonanie pomiaru ogumienia. Dodatkowo mamy pewność, że w razie pojawienia się jakiejkolwiek usterki otrzymamy samochód zastępczy, którego oddanie będzie obowiązkowe dopiero po skończeniu napraw naszego samochodu.

Serwisowanie ASO, a cena samochodu

Warto zaznaczyć, że regularne poddawanie samochodu przeglądom w ASO, a także ich naprawa w tych miejscach, skutkuje utrzymaniem wyższej ceny rynkowej pojazdu. Decydując się na sprzedaż auta i posiadając wszystkie zaświadczenia z odbytych w ASO napraw, z pewnością zachęcimy potencjalnego kupca do zapłacenia większej kwoty. Mówi się, że kupując używane auta nikt z nas tak naprawdę nie wie, co dostaje. Wyjątkiem są oczywiście pojazdy na bieżąco diagnozowane i naprawiane w autoryzowanych serwisach, jak chociażby Grupa Zdunek.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły