grudzień 10, 2022
Ciekawostki

Ubezpieczenie OC tańsze o ponad 1000 zł

oc

Postanowiliśmy sprawdzić ile można zaoszczędzić na OC i AC porównując oferty różnych towarzystw. Wyniki zaszokowały nas samych.

Na warsztat trafiły oferty siedmiu popularnych w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych: PZU, AXA Direct, Proama, Aviva, Allianz Direct, Link4 oraz Liberty Direct.

W każdym z nich sprawdziliśmy ceny ubezpieczenia OC oraz pakietu OC z AC dla trojga typowych kierowców,  w różnym wieku, poruszających się różnymi autami. Oto rezultaty naszych obliczeń:

Ubezpieczenie OC Toyota Yaris 1.4 D-4D taniej o 133 zł

W pierwszej kolejności sprawdziliśmy składkę dla Toyotay Yaris 5d, z silnikiem 1.4 D-4D z 2005 roku. Jej właścicielem była trzydziestodwuletnia zamężna kobieta, mająca jedno dziecko. Pani ta zamieszkuje w Lublinie, posiada prawo jazdy od 1998 roku i cieszy sie 60% zniżką na ubezpieczenie OC.

Po obliczeniu okazało się, że nasza Pani najwięcej zapłaci za OC w Liberty Direct – 551,47 zł, a najmniej w  Link4 – 357,54 zł. Między najtańszą a najdroższa propozycją, jak łatwo obliczyć, jest 133 zł różnicy. Więcej można zaoszczędzić porównując stawki za pakiet OC AC:  najdroższa okazała się Aviva 1034 zł, najtańsza z kolei AXA Direct – 593 zł, Różnica między tymi ofertami to aż 730 zł.

OC dla Skody Octavii II 2.0 TDI   498,98 zł taniej.

Wzięliśmy na warsztat kolejnego kierowcę. Był nim pięćdziesięcioletni żonaty mężczyzna, mieszkaniec Wrocławia,  ojciec trójki dzieci,  który posiada prawo jazdy od 1982 roku. Nasz 50 latek ubezpiecza Skodę Octavia II generacji z silnikiem 2.0 TDI z 2005 roku. Z maksymalną 60% zniżką na ubezpieczenie OC i AC. Policzyliśmy dla niego składki i najdroższa w naszym zestawieniu okazała się Aviva – 1 133 zł, a najtańsze Link4 – 634,02 zł. Łatwo można zauważyć, że różnica między najtańszym OC a najdroższym  to aż 498,98 zł.

Po policzeniu składek OC AC dla tego kierowcy otrzymaliśmy następujące wyniki: ponownie najdroższa okazałą się Aviva – 2 487  zł, ponownie najtańsze Link4 – 1 252,57 zł, Porównując stawki Ubezpieczenia  OC i AC dla Skody Octavii różnych ubezpieczycieli można zaoszczędzić aż 1234,43 zł.

OC dla VW Passata tańsze o 1258 zł

Na koniec sprawdziliśmy ceny polis  jednego z najpopularniejszych aut w  Polsce. Volkswagena Passata B6 kombi z silnikiem 2.0 TDI, z 2006 roku. Ubezpieczający go właściciel to Trzydziestodziewięcioletnia kobieta, zamężna, mająca jedno dziecko. Pani posiada prawo jazdy od 1995 roku i cieszy się 60% zniżką na ubezpieczenie OC, a zamieszkuje w Szczecinie.

Najtańsze ubezpieczenie dla swojego passata nasza Pani kupi w Link4 za 573,56 zł, Najdroższy Allianz Direct OC dla  Volkswagena Passat proponuje za 1 832 zł. Łatwo obliczyć, że między nim a najtańszym Link4 jest  aż 1258,44 zł różnicy! Podobną sumę można zaoszczędzić porównując stawki za pakiet ubezpieczeń OC i AC. Między najdroższym Allianz Direct – 2 787 zł, a najtańszą Link4 – 1251,29 zł jest 1535, 71 zł różnicy.

Sprawdź skłądkę polisy: Ubezpieczenie OC Link4

Jak widać na powyższych przykładach nie ma reguły. Czasem firma, która jest w jakimś przypadku najtańsza w innym będzie najdroższa. Warto raz do roku poświęcić odrobinę czasu na porównanie składek za ubezpieczenie.

Z pewnością znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że zamiast porównywać składki OC na własną rękę można skorzystać z porównywarki. Niestety porównywarki nie zapewnią prawdziwych oszczędności.  Każda porównywarki ubezpieczeń to tak naprawdę multiagencja, czyli pośrednik żyjący z prowizji wypłacanej przez ubezpieczyciela. Kupując polisę OC przez internet bezpośrednio u ubezpieczyciela dostaniemy lepszą cenę, dodatkowo możemy liczyć na specjalne rabaty. Przykładowo Liberty Direct daje 5% dodatkowej zniżki za zakup polisy online. W link  Link4 taka dodatkowa zniżka wynosi 7%, a Axa Direct przygotowała specjalny rabat dla użytkowników Furora.tv, która wynosi 25%.

Źródło: Furora.tv

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły