wrzesień 28, 2023
Aktualności

Zakup używanego auta

Używane samochody są bardzo popularne. Decydując się na ich zakup powinniśmy być jednak świadomi pewnych rzeczy a opowieści o pierwszym właścicielu jeżdżącym tylko do kościoła – co rzekomo tłumaczy mały przebieg wskazywany przez licznik – czy innych płaczących Niemcach od razu włóżmy między bajki. Zawsze możemy też nabyć auto od firmy oferującej samochody używane z gwarancją. Jakkolwiek nieco kosztowniejsze, bo przecież taka firma też musi na czymś zarabiać, takie rozwiązanie wydaje się najwygodniejsze i obarczone najmniejszym ryzykiem.

Sprawdzenie stanu pojazdu

Jeżeli odkupujemy samochód od firmy, czyli auto flotowe, możemy liczyć na udokumentowanie wszystkiego, co działo się z pojazdem od daty zakupu. Nie zawsze rekompensuje to jednak znaczny przebieg i spory stopień eksploatacji niektórych części. Niektórzy obeznani z tematem wręcz przestrzegają przed zakupem samochodów, które jeździły jako służbowe. Jeżeli zatem pojazd miał więcej niż jednego właściciela – koniecznie sprawdźmy, kto był tym pierwszym. Istotnych informacji może nam dostarczyć także kraj pierwszej rejestracji pojazdu.

Używane samochody, sprzedawane jako bezwypadkowe, często takimi nie są. Warto dokonać sprawdzenia historii pojazdu na podstawie VIN (Vehicle Identification Number). Jest to unikalny numer przypisany do każdego samochodu, pozwalający w tym przypadku upewnić się, czy auto faktycznie nie uczestniczyło w żadnych zdarzeniach drogowych. Jeżeli na pierwszy rzut oka widać, że auto przeszło mały lifting – przykładowo, nakładki pedałów są nowe – także możemy nabrać podejrzeń, że sprzedawca próbuje coś ukryć.

Samochody używane Das Welt Auto

Decydując się natomiast na zakup od poważnej firmy, która zajmuje się obrotem używanymi autami, możemy mieć pewność, że płacimy za zadbany i faktycznie bezpieczny samochód. Działająca przy salonach dealerskich wszystkich większych marek firma jest istotnym graczem na rynku i oferuje samochody używane z gwarancją i odpowiednimi certyfikatami, poświadczającymi między innymi stosowny stan techniczny czy rzeczywistość i pewność przebiegu. Tutaj nikt nie będzie próbował nam wmówić, że dziesięcioletni pojazd z niecałą setką tysięcy na liczniku to coś normalnego i w żadnym razie nie powinien wzbudzać najmniejszych obaw.

Co istotne, samochody używane Das Welt Auto posiadają pełną historię serwisową, potwierdzoną przez ASO, polityka firmy zakłada bowiem odkup tylko i wyłącznie samochodów z w pełni udokumentowaną historią przeglądów i napraw. Każde auto poddawane jest również rygorystycznym testom a wszystkie wykryte w ich czasie usterki muszą zostać usunięte w autoryzowanym serwisie. Dopiero wtedy samochód może trafić do sprzedaży.

Używane samochody nie takie straszne

Jak widać, zakup pewnego i sprawdzonego pojazdu możliwy jest nie tylko prosto z salonu. Możemy wszystko sprawdzić sami, stosując się do opisanych tu procedur, możemy również zyskać czas i komfort, pozostawiając to profesjonalistom. Pamiętajmy, że znaczna ilość wypadków spowodowana jest złym stanem technicznym.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Dzisiaj ciężko trafić na samochód, przy którym nic nie było „grzebane”. Na ogół to co mówi sprzedawca, a faktyczna historia pojazdu to dwie różne rzeczy… Niestety…

Komentarz są wyłączone.