Artykuły

Jakie są warunki wypożyczenia auta?

Twoje auto uległo zniszczeniu bądź uczestniczyło w kolizji drogowej? Może chcesz sprawdzić, jak kieruje się innymi pojazdami? Zdecydowanie sprawdź oferty wypożyczalni samochodów! Wynajmem auta to naprawdę bardzo praktyczny sposób! Nie wiesz, jakie są warunki wypożyczenia samochodu? Zastanawiasz się nad terminem i kosztem takiej usługi? Szukasz profesjonalnej obsługi na terenie Małopolski? Wybierz model auta, który Cię interesuje i ciesz się komfortowym stylem jazdy!

Jakie są możliwości wynajmu pojazdów?

Wypożyczalnia samochodów może ofertować bogatą ofertę rozmaitych pojazdów na wynajem. W zależności, jaki model potrzebujesz, możesz skorzystać z rozmaitych rozwiązań. Wynajem aut obejmuje przede wszystkim:

  • auta osobowe,
  • samochody dostawcze,
  • busy.

Co więcej, oferowane modele aut w każdej z wypożyczalni różnią się od siebie gabarytem, wyglądem oraz poziomem wyposażenia w środku. Każda marka przypisana jest do danej klasy samochodu, inaczej zwanej segmentem.

Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie, aby móc wypożyczyć auto?

Warunki wypożyczenia auta, jakie należy spełnić to przede wszystkim posiadanie ważnego prawa jazdy oraz dowodu osobistego z aktualnymi danymi. Trzeba je okazać przy podpisywaniu umowy wynajmu samochodu, która zawiera informacje dotyczące korzystania z pojazdu. Wynajmujący auto musi mieć świadomość, że ponosi pełną odpowiedzialność za użytkowanie wypożyczanego samochodu. Co więcej, koszty związane ze złamaniem kodeksu drogowego leżą po jego stronie. Nie trzeba jednak mieć dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ wynajmowane auta są już ubezpieczone przez wypożyczalnię, do której należą.

Na jak długo można wypożyczyć auto?

Wynajem auta może być na dowolny okres. Jednak minimum to 1 dzień. W zależności od długości wypożyczenia samochodu uzależniona jest cena. Im dłuższy termin, tym korzystniejsza cena za dobę. Zazwyczaj koszty są osobno podawane na czas między 1-3 dni, 4-8 dni, 9-14 dni oraz powyżej 15 dni.

Koszt wypożyczenia auta

Cena wynajmu auta uzależniona jest od wielu czynników. Pod uwagę brane są następujące elementy:

  • marka oraz model pojazdu,
  • segment, do którego należy,
  • rok produkcji,
  • rodzaj paliwa – benzyna, diesel czy gaz,
  • rodzaj skrzyni biegów – manualna czy automatyczna,
  • okres wypożyczenia – ilość dni.

Im dłuższy termin wynajmu, tym cena za dobę jest korzystniejsza. Zazwyczaj cennik dzielony jest na ilość dni i tygodni. Jeśli wypożyczenie samochodu jest na stanowczo dłuższy termin niż podany, cena ustalana jest indywidualnie. Dodatkowo do wynajmu każdego pojazdu doliczana jest kaucja zwrotna w razie potencjalnych uszkodzeń. Jej wysokość również uzależniona jest od wymienionych wyżej czynników. Natomiast ubezpieczenie OC i AC wliczone są już w koszt wynajmu auta.

Gdzie można wynająć auto w Tarnowie?

Wypożyczalnia aut z Tarnowa OMT to profesjonalne miejsce, w którym możesz wynająć różnorodne modele aut. Posiadają pojazdy z segmentu A, B, C, D, E, F oraz T. W zależności od Twoich preferencji oraz wizualnego gustu z pewnością wybierzesz idealny samochód dla siebie. Co więcej, może być to także pomysł na prezent dla mężczyzny, wybierając opcję wypożyczenia sportowego auta. Aby wynająć sprawny samochód, udaj się na ul. Krakowską 245b w Tarnowie. OMT ma do zaoferowania naprawdę dużą, a zarazem różnorodną gamę aut na wynajem.

Warunki wypożyczenia auta – podsumowanie

Nie obawiaj się wynajmu auta. Każda wypożyczalnia samochodów posiada własny regulamin, z którym możesz się zapoznać przed dokonaniem decyzji. Wszystkie zapisy możesz także skonsultować z obsługą. Wynajem aut to naprawdę sprawdzone i korzystne rozwiązanie dla wielu użytkowników prawa jazdy!

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły