lipiec 24, 2024

Policyjny Jaguar XF

Policyjny Jaguar XF – to nowy radiowóz zbudowany na bazie modelu XF Diesel S, którego bardzo dobre sportowe osiągi będą pozwalać na sprawne i skuteczne pościgi za piratami drogowymi oraz na szybki dojazd na miejsce zgłoszenia. Oczywiście samochód znajdzie się na wyposażeniu brytyjskiej policji podczas, gdy nasi stróże prawa otrzymali „wymarzone” do pościgów modele Kia ceed…

Prezentowane auto napędza 3-litrowy silnik Diesla V6, który dzięki turbodoładowaniu generuje potężną moc 275 koni mechanicznych. Osiągi są więcej niż zadawalające,  XF przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy i spala przy tym średnio 7,5 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, a emisja CO2 do atmosfery to średnio 179 g/km. Dodatkowo, policyjna specyfikacja obejmuje montowany na dachu panel świateł ostrzegawczych z 3 600 niebieskimi diodami, niebiesko-białe diody LED w osłonie chłodnicy oraz boczne diody LED w kolorze niebieskim.

„Oficerowie policji prowadzący samochody pościgowe wymagają od nich bardzo wysokich osiągów, doskonałych właściwości jezdnych, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i należytego komfortu,” tłumaczy Geoff Cousins, Dyrektor Zarządzający w brytyjskim oddziale Jaguara. Polscy policjanci mają czego pozazdrościć „kolegom” z wysp brytyjskich.


policyjny-jaguar-xf-samochod

Jaguar XF – Fifth Gear

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.